PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKYBRNO A OKOLÍ ZNOJEMSKO A PODYJÍ SLOVÁCKO PÁLAVA A LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁL MORAVSKÝ KRAS A OKOLÍ BRNO A OKOLÍ ČESKÁ REPUBLIKA HLAVNÍ STRANA OKRES BLANSKO OKRES VYŠKOV OKRES BRNO-MĚSTO OKES BRNO-VENKOV OKRES HODONÍN OKRES BŘECLAV OKRES ZNOJMO ČESKÁ REPUBLIKA
Neděle 06.07.2025
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Jihomoravský REJSTŘÍK
ZÁKLADNÍ INFORMACE
  Jihomoravský kraj
Jihomoravská NEJ
Města a obce
Euroregiony
Mikroregiony a sdružení
Turistické regiony
Pohádkové regiony
AKTUALITY A AKCE
  Aktuality a zprávy
Kalendář akcí v kraji
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Veletrhy a výstavy
Kongresy a konference
LÁZEŇSTVÍ
  Lázeňská zařízení
Zdravotní pojištění
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
  Informační služby
Průvodcovské služby
Kultura a zábava
Hrady a zámky
Památky a architektura
Klub českých turistů
Sport a relaxace
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Zimní sporty
Agroturistika
Vinařská turistika
Sdružení a spolky
Cestovní kanceláře
FOLKLÓR A TRADICE
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
  Hory a pohoří
Vodní toky a plochy
Chráněná krajinná území
Naučné stezky
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, motoresty
Penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Další stravování
Gastronomické speciality
OBCHOD A SLUZBY
  Služby motoristům
Služby
Obchod
Nákupní centra
PODPORA PODNIKÁNÍ
  Investiční příležitosti
Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Finanční sektor a pojištění
Nemovitosti k prodeji
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba

MEZINÁRODNÍ FOLKLORNÍ FESTIVAL "PRAŽSKÝ JARMARK"
Ovocný trh, Praha 1

2.ročník Mezinárodního folklorního festivalu "Pražský Jarmark" se uskuteční na Ovocném trhu v Praze 1 od 30.8. do 4.9.2005. Jarmark bude otevřen 30.srpna již od 14,00 hodin a oficiální začátek festivalového programu bude ve 20,00 hodin. Během šesti dnů konání festivalu se představí celkem 35 souborů, které se do hlavního města sjedou nejen z České republiky a dalších evropských zemí,ale také z jižní Ameriky, Indonésie a Číny. Zvláštními hosty festivalu budou Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory a v den věnovaný dětem zazpívá Standa Hložek.
Jarmark bude otevřen denně od 14,00 do 22,00 hodin od 16,00 se budou konat pódiová vystoupení, a to do soboty 3. září. Poslední den Pražského jarmarku - neděle 4. září je určena především pro děti. Připravena je Česká zemská přehlídka dětských folklorních souborů. Pražský jarmark též navštíví účastníci Evropského zahájení EHD 2005 včetně zástupkyně generálního tajemníka rady Evropy paní Maud de Boer-Buquicchio.
Pražský jarmark, pořádaný v historickém centru města, ještě více zvýrazní postavení Prahy jako předního evropského reprezentanta kulturních hodnot. V rámci festivalu budou na Ovocném trhu k vidění ukázky tradičních staročeských řemesel a také prezentace něktrých venkovských regionů České republiky. Zvláštností jarmarku bude i tentokrát speciální platidlo - groš, ražený pro tuto příležitost, který budou moci návštěvníci získat ve speciálních směnárnách umístěných na místě konání. Vstup na festival je volný.
Pražský jarmark, pořádaný v historickém centru města, ještě více zvýrazní postavení Prahy jako předního evropského reprezentanta kulturních hodnot. V rámci festivalu budou na Ovocném trhu k vidění ukázky tradičních staročeských řemesel a také prezentace něktrých venkovských regionů České republiky. Zvláštností jarmarku bude i tentokrát speciální platidlo - groš, ražený pro tuto příležitost, který budou moci návštěvníci získat ve speciálních směnárnách umístěných na místě konání. Vstup na festival je volný.

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 24.08.2005 v 10:36 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA